Flat Preloader Icon
Kodusisustus roheliste toataimedega!

Taimed loovad kodus õdusa keskkonna ja parandavad õhukvaliteeti. Toataimed avaldavad märkimisväärset mõju inimeste heaolule ning need muudavad ruumid hubaseks.

Peale silmailu pakkumise rahustavad taimed ka meelt, parandavad keskendumisvõimet ning suurendavad tööjõudlust. Seepärast sobivad need suurepäraselt ka kontorisse, ooteruumi ja müügisaali.

Toataimedel on tänapäeval ka kindel koht sisustuselemendina ning need kuuluvad lahutamatult kodu interjööri. Nende erinevad lehekujud annavad suurt mänguruumi ning võimaldavad kasutada erinevat rohelist tooni kodus.

Taime valikut tehes oleneb hästi palju tema tulevasest asukohast. Kui otsid põrandale suurt ja pilkupüüdvat siis tasuks sul vaadata nende taimede poole – monstera, viigipuu, palmilised, pahhiira, sulgvõhk, tääkliilia ehk yucca.
Väga populaarne on hetkel eukalüpt oma sinakas-roheliste lehtede poolest. Kuigi enamasti kasutatakse seda lõikelillena siis tegelikult on see taim ka väga vastupidav potitaimena. Selle taime juures tuleb ka arvestada aromaatse lõhnaga. Võimalusel vii suveks õue – leia talle soe, päikeseline ja tuulevaikne kasvukoht.
Kes aga mõtleb natukene eksootilisema taime peale, siis väga edukalt on võimalik ka kodustest tingimustest kasvatada paradiisilinnu taime ehk strelitsiat, bonsaid ja bambust. Nende taimede puhul tuleks jälgida talvist- ja suvist perioodi temperatuuride ja valgusevajaduse osas. Feng Shui sõnul pidavat bambus tooma õnne ja meelitama raha kodu juurde.

Laua või riiuli peale asetamiseks võiks vaadata erinevate draakonipuu sortide poole või üheks vastupidavaks ja eriliseks taimeks on ka crassula ehk turdleht. Rahvakeeles tundud kui rahapuu. Võibolla vähem tuntust kogunud, kuid siiski tänuväärt taim Rhipsalis ehk helmekaktus. Lisaks tasub kindlasti välja tuua havisaba. Nad on kõik vähenõudlikud taimed, väga erinevate värvide ja lehekujudega ning peaksid ka kõige nõudlikumasse koju sobima. Erilisus on garanteeritud.
Teine populaarsust koguv teema on rippuvad toataimed. Enim levinumad on epipremnum ehk nõelköis, tuntud ka kui tarsaniköis ja Hedera helix ehk luuderohi. Lisaks oma ilusale välimusele pidavat ka nõelköis väga hästi õhkupuhastama. Kes aga väheke minimalistlikumat taime otsib, siis soovitan vaadata nende poole – Sedum Burro’s-tail(kukehari), Senecio String-of-pearls(Ristirohi) ja Ceropegia woodii.

Dekoratiiv taimedena on soositud erinevad sukulendid. Sukulendid ehk lihaktaimed ehk turdtaimed on taimed, mille paksudes lehtedes, vartes või juurtes säilitatakse vett. Sukulendid on üldjuhul kõrbetaimed. Neid on lihtne kasvatada, kuna vajavad vähem hoolt ja kastmist, ent näevad välja väga efektsed. Tuntumad neist on soomuslehik, aaloe, agaav ja kaktused.
Veel räägiksin õhulill tilansiast. Õhulilled, nagu ka nimi ütleb, saavad oma toitained õhust ega vaja kasvamiseks mulda. Küll aga armastavad nad niiskust, seega tuleks neid paar korda nädalas veega piserdada ja aegajalt ka leotada. Tilansiat leiab väga erinevates värvides ning tema omapärase välimusega on võimalik lisada põnevust oma kodusisustusele. Suurepärane taim vannituppa.
Loodan, et leidsid siit mõne hea idee, milline taim võiks just Sinule sobida!
Pea melles, et paljud toataimed vajavad rohkem õhuniiskust kui toaõhus seda leidub. Kütteperioodil on õhuniiskus toas tavaliselt 30-40%, taimedele sobiv niiskus on aga 60-80%. Selleks on hea nipp koju soetada õhuniisutaja.

Loe veel:

AAFRIKA ROOS

AAFRIKA ROOS

Nüüdsest on meie sortimendis ka väga ilusad ja kõrge kvaliteediga Keenia roosid Uhuru Flowers Ltd....